2/26/2017 2017 College / University Capital Classic 33
Flt   Div BW CLS SQ-1 SQ-2 SQ-3 BP-1 BP-2 BP-3 DL-1 DL-2 DL-3 Total Wilks Pl-Div- WtCls
Women's Classic                              
B Emma Babcock F-J-U 59.2 63 95.0 102.5 107.5 50.0 -55.0 55.0 117.5 130.0 135.0 297.5 335.164 1-F-J-U-63
B Abigail Radske F-J-U 58.9 63 90.0 95.0 102.5 -62.5 -62.5 62.5 102.5 107.5 110.0 275.0 311.025 2-F-J-U-63
B Esther De Vos F-J-U 59.6 63 60.0 65.0 72.5 37.5 40.0 -42.5 80.0 87.5 92.5 205.0 229.744 3-F-J-U-63
                               
B Jana Lee F-J-U 68.9 72 107.5 112.5 -120.0 65.0 -70.0 70.0 117.5 130.0 137.5 320.0 321.888 1-F-J-U-72
B Bailey Laforest F-J-U 68.9 72 112.5 -120.0 122.5 57.5 62.5 -65.0 117.5 122.5 127.5 312.5 314.344 2-F-J-U-72
B Haley Kruse F-J-U 66.8 72 100.0 105.0 110.0 47.5 50.0 -52.5 112.5 120.0 -125.0 280.0 287.924 3-F-J-U-72
B Hannah Sy F-J-U 71.2 72 102.5 107.5 -112.5 52.5 55.0 57.5 107.5 112.5 -115.0 277.5 272.893 4-F-J-U-72
B Sophie Demore F-J-U 63.8 72 87.5 90.0 95.0 40.0 42.5 45.0 110.0 112.5 115.0 255.0 271.269 5-F-J-U-72
                               
B Karli Archambaut F-J-U 96.7 84+ 100.0 105.0 112.5 45.0 -50.0 50.0 120.0 125.0 130.0 292.5 246.080 1-F-J-U-84+
                               
Men's Classic                              
B Nicolas Mak-Fan M-J-U 63.3 66 130.0 -137.5 -145.0 70.0 75.0 -82.5 155.0 162.5 165.0 370.0 300.921 1-M-J-U-66
                               
B Charles Fowler M-J-U 73.3 74 197.5 207.5 212.5 125.0 132.5 135.0 235.0 250.0 265.0 612.5 443.573 1-M-J-U-74
B Dylan Thomas M-J-U 71.2 74 132.5 -145.0 150.0 -97.5 97.5 105.0 165.0 180.0 -190.0 435.0 321.813 2-M-J-U-74
                               
B Matthew Shapiera M-J-U 82.7 83 162.5 175.0 185.0 115.0 -125.0 125.0 200.0 220.0 -230.0 530.0 354.517 1-M-J-U-83
B Connor Gardiner M-J-U 80.9 83 -167.5 170.0 -185.0 110.0 120.0 -127.5 212.5 225.0 235.0 525.0 355.898 2-M-J-U-83
A Tyson West M-J-U 81.4 83 137.5 145.0 -150.0 110.0 -117.5 -117.5 187.5 197.5 207.5 462.5 312.373 3-M-J-U-83
A Ian Celer-Matas M-J-U 79.1 83 125.0 130.0 140.0 82.5 87.5 92.5 165.0 175.0 -182.5 407.5 280.197 4-M-J-U-83
                               
A Kwaku Antwi M-J-U 90.9 93 200.0 212.5 225.0 127.5 135.0 140.0 240.0 255.0 265.0 630.0 400.176 1-M-J-U-93
A James Fike M-J-U 90.6 93 200.0 212.5 215.0 122.5 125.0 127.5 222.5 230.0   572.5 364.282 2-M-J-U-93
A Calvin Lam M-J-U 91.0 93 165.0 185.0 192.5 125.0 -135.0 135.0 185.0 207.5 -222.5 535.0 339.671 3-M-J-U-93
A Priyan Menon M-J-U 87.8 93 157.5 167.5 175.0 -115.0 122.5 -127.5 205.0 215.0 222.5 520.0 336.284 4-M-J-U-93
A Dustin Secord M-J-U 85.6 93 -165.0 175.0 185.0 115.0 122.5 130.0 170.0 182.5 192.5 507.5 332.768 5-M-J-U-93
A Michael O'Connor M-J-U 89.0 93 165.0 -170.0 -182.5 -92.5 95.0 100.0 205.0 217.5 225.0 490.0 314.629 6-M-J-U-93
                               
A Emanuel Vellios M-J-U 100.4 105 -167.5 167.5 -182.5 97.5 105.0 -110.0 192.5 205.0 215.0 487.5 296.205 1-M-J-U-105
                               
A Joseph Moretto M-O-U 91.4 93 222.5 230.0 237.5 -135.0 137.5 -145.0 240.0 255.0 267.5 642.5 407.024 1-M-O-U-93
Best Overall Female Lifter Emma Babcock
Best Overall Male Lifter Charles Fowler